logo noe1 start button przedszkole button zlobek button kontakt button

  facebook icon

  • Mądry po szkodzie
  • To nie sią dzieci to są....
  • Ehh... dzieci dzieci

przejdznastronezlobka

Statut Mały Einsteinek Przedszkole statut

Umowa - przedszkole

pdf icon

Kadra patrząca na świat oczami dziecka!

Państwa Dziećmi zaopiekuje się kreatywna i wykwalifikowana kadrą pedagogiczna. Pracę opiekunek wspierać będzie  pielęgniarka. Jej zadania to szczególne czuwanie nad prawidłowym rozwojem dzieci oraz działania związane z profilaktyką zdrowia.  Nasz zespół jest niewyczerpanym źródłem twórczej energii i zapału – z entuzjazmem będziemy wdrażać najnowsze metody pracy, gwarantując wychowanie i nauczanie na najwyższym poziomie. Poprzez zaspokajanie indywidualnych potrzeb i pobudzanie zainteresowań dzieciaczków, zapewnimy im profesjonalną opiekę edukacyjną i wychowawczą. Działamy z pasją i całkowicie poświęcamy się temu, co robimy. Wśród Naszej kadry znajdą się także osoby z wykształceniem logopedycznym, które codziennie będą doskonaliły aparat mowy Naszych Przedszkolaków dzięki zajęciom profilaktycznym, konsultując z rodzicami zauważone nieprawidłowości. Zaś psycholog skupi się na warsztatach rozwojowych, wspierając kadrę pedagogiczną poradami, a także udzielając Rodzicom pomocy w rozwiązywaniu indywidualnych problemów wychowawczych.

 

ania albertMgr Anna Tekieli - Dyrektor placówki

Jestem osobą żywiołową, spontaniczną i niezwykle kreatywną. Kocham dzieci ,a praca z nimi jest dla mnie ogromnym wyzwaniem, ale  przede wszystkim wielką radością. Przez kilka lat pracowałam jako nauczyciel w krakowskich szkołach i przedszkolach.Wykształcenie pedagogiczne zdobyłam na Akademii Pedagogicznej ,gdzie uzyskałam dyplom nauczyciela Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. Od najmłodszych lat poznawałam tajemnice świata muzyki, śpiewu i gry na instrumentach. Ukończyłam Szkołę Muzyczną I i II stopnia oraz Studium Wokalno-Aktorskie. Wiedzę z zakresu zarządzania i organizacji ugruntowałam na Podyplomowych Studiach z zakresu Zarządzania i kierowania placówkami oświatowymi. Ponieważ człowiek całe życie się uczy,  stara się podnosić swoje kwalifikacje ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu Terapii Pedagogicznej. Moje motto przewodnie w pracy z dziećmi to słowa Janusza Korczaka:
  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

 


Lubomira PawliczMgr Lubomira Pawlicz Za-ca Dyrektora - wychowawca grupy Mali Naukowcy

Z wykształcenia jestem pedagogiem, terapeutą pedagogicznym, pracownikiem socjalnym oraz nauczycielem wychowania przedszkolnego z ponad 10 letnim stażem pracy.

W ekipie Małego Einsteinka pełnię funkcję: zastępcy dyrektora, koordynatora ds. pedagogiczno - psychologicznych oraz nauczyciela wychowania przedszkolnego.

Wykształcenie zdobyłam na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach ( mgr pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej oraz pracy socjalnej ) a także na Akademii Ignatianum studia podyplomowe: z pedagogiki przedszkolnej, terapii pedagogicznej , zarzadzania oświatą oraz na KIRE- oligofrenopedagogiki .

Systematycznie uczestniczę w szkoleniach, kursach, konferencjach podnoszących moje kwalifikacje zawodowe ( terapia ręki, logorytmika, trening umiejętności społecznych, przetwarzanie słuchowe, KORP)

Aktualnie poszerzam swoją wiedzę zawodową kształcąc się w kierunku wczesnego wspomagania rozwoju oraz edukacji dzieci i młodzieży z autyzmem, zespołem Aspergera i zaburzeniami pokrewnymi a także socjoterapii.

Praca z dziećmi jest dla mnie zarazem ogromnym wyzwaniem jak i przyjemnością, ponieważ każde dziecko jest indywidualnością i każde jest wyjątkowe. Największą zapłatą, dla mnie jako pedagog jest uśmiech dziecka, bo jak powiedział kiedyś wielki pedagog Janusz Korczak - „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

W pracy staram się podążać za dzieckiem, dając mu poczucie bezpieczeństwa, akceptacji oraz możliwość wszechstronnego rozwoju.

Prywatnie : jestem miłośniczką słodyczy i właścicielką czworonoga o pięknym imieniu Maciuś :)

 

 


Bernadetta DziegielMgr Bernadetta Dzięgiel - wychowawca - grupa Mali Naukowco-Badacze

Ukończyłam studia na kierunku Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.


Byłam wolontariuszką prowadząca zajęcia plastyczne dla dzieci w Centrum kultury Calasanz Kraków – Olsza, ukończyłam kurs przygotowawczy wychowawców placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży, dzięki czemu mogę brać udział w koloniach jako wychowawca. Ukończyłam również kurs animatora zabaw dla dzieci.
Jestem osoba otwartą, cierpliwą i odpowiedzialną.


„Dziecko może nauczyć dorosłych 3 rzeczy – cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się, ze wszystkich sił, tego czego się pragnie najbardziej”


Zuzanna SlowikZuzanna Słowik - grupa Mali Badacze

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika społeczno-opiekuńcza na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miałam okazję odbyć praktyki w szkołach podstawowych oraz w domach kultury. Podczas studiów zapoznałam się między innymi z metodami wychowania oraz prawidłowościami związanymi z rozwojem dziecka. Z kolei praktyki w różnych placówkach pozwoliły mi przyswoić różnego rodzaju formy pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Przez 4 lata pracowałam jako niania. Praca ta pozwoliła mi nabyć doświadczenie w opiece nad dziećmi oraz organizowania im czasu wolnego. Dzięki temu, że zajmowałam się dziećmi w różnym wieku, mogłam poznać w praktyce prawidłowości rozwoju dziecka na różnych etapach jego życia.

Praca z dziećmi zawsze sprawiała mi ogromną przyjemność, ale też codziennie dawała nowe wyzwania. Jestem osobą otwartą i empatyczną. Bardzo lubię wykonywać różnego rodzaju prace plastyczne. Uważam, że w wieku przedszkolnym bardzo ważny jest rozwój wyobraźni dziecka oraz nauka współpracy z innymi, poprzez zabawę. Dziecko jest dla mnie indywidualnością. Zawsze więc staram się odpowiednio dobierać działania wobec poszczególnych dzieci, aby każde z nich w naszym przedszkolu czuło się dobrze i z uśmiechem na twarzy przechodziło rano przez jego próg.


Diana ViediunDiana Viediun - nauczyciel grupa Małych Wynalazców


Jestem studentką ostatniego kursu Białoruskiego Państwowego Pedagogicznego Uniwersytetu. Moim kierunkiem studiów jest specjalna pedagogika. Pracowałam przez 2 lata jako surdopedagog (nauczyciel szkoły podstawowej dla dzieci z upośledzeniem słuchu). Miałam doświadczenie w pracy z niepełnosprawnymi dziećmi i dorosłymi ludźmi, dziećmi z autyzmem, prowadziłam zajęcia dogoterapii
w internatach i klubie sportowym. Na studiach miałam praktykę
w przedszkolu, teraz pracuję jako Asystent nauczyciela w przedszkole Mały Einsteinek. Zawsze, gdy mam możliwość, staram się uczestniczyć w kursach i dodatkowych szkoleniach pedagogicznych.
Uwielbiam sport, książki i porządek.

W swojej pracy zawsze uważam, że wszystkie dzieci są równie zdolne i utalentowane.

 

 

 


Wiktoria BarnasWiktoria Barnaś - grupa małych Wynalazców

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku praca socjalna na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie obecnie kontynuuje naukę na studiach drugiego stopnia na kierunku pedagogika w Akademi Ignatianum w Krakowie.
Swoje pierwsze zawodowe kroki w pracy z dziećmi rozpoczęłam jako wychowawca w placówce opiekuńczo -wychowawczej gdzie spotkałam się z dziećmi w różnym wieku i z różnymi problemami dzięki temu mogłam zyskać cenne doświadczenie. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość,satysfakcję i codziennie przynosi nowe doświadczenia. Zadowolenie i uśmiech Dziecka jest dla mnie najlepszą nagrodą i motywacją.
Jestem osobą energiczną , empatyczną , pogodną z optymizmem patrzącą na świat.


Beata KuciaMgr Beata Kucia - grupa Mali Badacze
 
Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz studiów podyplomowych: Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna i Animacja Form Taneczno Ruchowych.
Rozwijam się jako nauczyciel przedszkolny już od ponad pięciu lat.

Moja super moc - mama dwójki dzieci. To właśnie one każdego dnia uczą mnie spojrzenia na świat oczami dziecka. Pokazują, jak można cieszyć się bez powodu i domagać się ze wszystkich sił tego, czego się pragnie.

Jestem energiczną osobą, uwielbiam kiedy wokół dużo się dzieje, poprzez taniec i muzykę wyrażam siebie.
Miłośniczka górskich wędrówek, pasjonatka sportu i zdrowego sposobu odżywiania.

 

 


Daria ChwalikDaria Chwalikpomoc nauczyciela

Jestem studentką pierwszego roku na kierunku ,,Psychologia" na Krakowskiej Akademi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Miałam okazję na odbyciem praktyk w przedszkolu I w żłobku. Obecnie jestem strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabiu. W przedszkolu pracuje jako pomoc nauczyciela. Również chętnie uczestniczę w wolontariatach jak i zabawach okolicznościowych organizowanych dla dzieci. Na codzień jestem uśmiechnięta, pełna pozytywnej energii oraz zawsze chętna nowych wyzwań. Uwielbiam pracę z dziećmi, sprawia mi to ogromną radość.

 

 

 


Daria ChwalikJakub Tekielipomoc nauczyciela

Ukończyłem Szkołe Mistrzostwa Sportowego w klasie pływackiej. Obecnie studiuję na Akadamii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku trenerskim
Moja pasją jest muzyka.

 


Ewa LetowskaEwa Łętowska - Tworek - rytmika, język angielskia

Ukończyłam studia muzykologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dopełnieniem mojego wykształcenia są studia podyplomowe: Przygotowanie pedagogiczne do pracy nauczycielskiej oraz Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

Od ponad dwudziestu lat pracuję z dziećmi. W przedszkolach, szkołach podstawowych i w domach kultury prowadziłam zajęcia rytmiczne, umuzykalniające, językowe oraz uczyłam gry na fortepianie. Współpracując z licznymi placówkami nieustannie poznaję wiele różnorodnych metod pracy z dziećmi (między innymi zajęcia z dziećmi w klasach integracyjnych, metoda Montessori).
Moją wielką pasją jest muzyka. Podczas zajęć rytmicznych pragnę zaszczepiać w dzieciach miłość do niej, radość z jej słuchania i wykonywania. Bardzo często wykorzystuję muzykę podczas wprowadzania dzieci w świat języka angielskiego. Łączenie tych dwóch dziedzin od lat stanowi centrum moich zainteresowań.

Dzieci ukochałam całym sercem. Uczestniczenie w ich rozwoju, towarzyszenie w codziennych radościach i troskach, zaspokajanie ich ciekawości i niesienie pomocy w odkrywaniu świata przynoszą mi wielką radość i mobilizują do nieustającego pogłębiania pomocnej w mojej pracy wiedzy.

 


Magdalena KasperczykMagdalena Kasperczyk - logopeda
 
Ukończony Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie na kierunku - Pedagogika wczesnoszkolna i opieka nad dzieckiem z wychowaniem przedszkolnym oraz studia podyplomowe - Wydział Humanistyczny  na kierunku logopedia

mgr Agnieszka Majewska - psycholog


Paulina Kruchowska

Paulina Kruchowska - pracownik usług czystościowych