logo noe1 start button przedszkole button zlobek button kontakt button

  facebook icon

Kadra patrząca na świat oczami dziecka!

Państwa Dziećmi zaopiekuje się kreatywna i wykwalifikowana kadrą pedagogiczna. Pracę opiekunek wspierać będzie  pielęgniarka. Jej zadania to szczególne czuwanie nad prawidłowym rozwojem dzieci oraz działania związane z profilaktyką zdrowia.  Nasz zespół jest niewyczerpanym źródłem twórczej energii i zapału – z entuzjazmem będziemy wdrażać najnowsze metody pracy, gwarantując wychowanie i nauczanie na najwyższym poziomie. Poprzez zaspokajanie indywidualnych potrzeb i pobudzanie zainteresowań dzieciaczków, zapewnimy im profesjonalną opiekę edukacyjną i wychowawczą. Działamy z pasją i całkowicie poświęcamy się temu, co robimy. Wśród Naszej kadry znajdą się także osoby z wykształceniem logopedycznym, które codziennie będą doskonaliły aparat mowy Naszych Przedszkolaków dzięki zajęciom profilaktycznym, konsultując z rodzicami zauważone nieprawidłowości. Zaś psycholog skupi się na warsztatach rozwojowych, wspierając kadrę pedagogiczną poradami, a także udzielając Rodzicom pomocy w rozwiązywaniu indywidualnych problemów wychowawczych.

 

Anna Tekiei DyrektorMgr Anna Tekieli - Dyrektor placówki

Jestem osobą żywiołową, spontaniczną i niezwykle kreatywną. Kocham dzieci ,a praca z nimi jest dla mnie ogromnym wyzwaniem, ale  przede wszystkim wielką radością. Przez kilka lat pracowałam jako nauczyciel w krakowskich szkołach i przedszkolach.Wykształcenie pedagogiczne zdobyłam na Akademii Pedagogicznej ,gdzie uzyskałam dyplom nauczyciela Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. Od najmłodszych lat poznawałam tajemnice świata muzyki, śpiewu i gry na instrumentach. Ukończyłam Szkołę Muzyczną I i II stopnia oraz Studium Wokalno-Aktorskie. Wiedzę z zakresu zarządzania i organizacji ugruntowałam na Podyplomowych Studiach z zakresu Zarządzania i kierowania placówkami oświatowymi. Ponieważ człowiek całe życie się uczy,  stara się podnosić swoje kwalifikacje ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu Terapii Pedagogicznej. Moje motto przewodnie w pracy z dziećmi to słowa Janusza Korczaka:
  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.


 Izabela Kojm

Mgr Izabela Etmanowicz - Zastępca dyrektora - nauczyciel wychowawca - grupa Mali Odkrywcy

Wyszktałcenie:

Ukończone studia licencjackie na kierunku pedagogika obronna i bezpieczeństwo publiczne na Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno – Pedagogicznej w Łowiczu. Ukończone studia podyplomowe na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z logoterapią na Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno – Pedagogicznej w Łowiczu. Ukończone studia magisterskie na kierunku edukacja integracyjna i włączająca na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Ukończony kurs kwalifikacyjny na kierunku organizacja i zarządzanie oświatą  w Krakowskim Instytucie Rozwoju Edukacji.

O sobie:

Praca z dziećmi jest moją pasją, która daje mi satysfakcję oraz uśmiech na twarzy.
Na co dzień staram się być osobą odpowiedzialną i zdyscyplinowaną, ale jednocześnie otwartą i pełną energii. Ważna jest dla mnie szczerość, lojalność i poczucie humoru. Uważam, że największym darem jaki możemy ofiarować dziecku jest czas- to dzięki temu dziecko czuje się wysłuchane, zrozumiane oraz wspierane na każdym etapie swojego życia. Mottem mojej pracy są słowa Konfucjusza:
„Powiedz mi, a zapomnę.
  Pokaż mi, a zapamiętam.
  Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

Interesuję się szeroko pojętą pracą twórczą, różnymi formami plastycznymi i technicznymi oraz psychologią. Wolne chwile spędzam w gronie najbliższych, najczęściej w domowym zaciszu lub na łonie natury. Dodatkowo lubię przeczytać dobrą książkę, obejrzeć interesujący film bądź poeksperymentować w kuchni.


Anna Garamgr Anna Gara - asystent nauczyciela - grupa Mali Odkrywcy

Ukończyłam studia na kierunku pedagogika społeczno- opiekuńcza oraz pedagogika specjalna na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Okres studiowania dał mi możliwość rozwoju osobowości, zdobycia odpowiedniej wiedzy
i kwalifikacji, które mogłam poszerzyć na licznych praktykach
i wolontariatach . Wolantariat który odbyłam w Maltańskim Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie  gdzie pracowałam z dziećmi
z autyzmem uwrażliwił mnie ponadto na cierpienie innych, a także nauczył cierpliwości i empatii, co jest niezwykle ważne w czasie pracy z dziećmi. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcje
i poczucie spełnienia zawodowego, dlatego najcenniejszą dla mnie nagrodą jest ich uśmiech.
Paulo Coelho napisał "Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu,
być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie". Dlatego wspaniałe w tej pracy jest to, że nie tylko dzieci mogą zdobywać nową wiedzę, my także możemy się od Nich wiele nauczyć.


Barbara WojciechowskaBarbara Wojciechowska - opiekunka w żłobku - grupa Mali Odkrywcy

Jestem absolwentką Policealnej Szkoły na kierunku opiekunka dziecięca.Jako ciocia wychowawczyni jestem osobą uśmiechniętą,pogodną i wrażliwą na potrzeby dzieci.Doświadczenie,sporą wiedzę w wychowaniu i edukacji zdobyłam podczas pracy jako niania oraz pracując w placówkach przedszkolnych i żłobkach.Praca z małymi dziećmi daje mi wiele satysfakcji a nagrodą jest uśmiechnięta buzia dziecka.Łatwo nawiązuje kontakt z maluchami przez cierpliwość ,szacunek,wyrozumiałość, życzliwość.Posiadam zdolności muzyczne.Każdy dzień stawia nowe wyzwania a dzieci uczą łagodności i fantazji.,,dziecko jest chodzącym cudem,jedynym, wyjątkowym, niezastąpionym".Z pracy czerpie ogromne zadowolenie dzięki atmosferze ciepła i swobody.Spełniona rola wychowawcza to udane życie mojego dorosłego syna.Lubię spędzać czas czytając prozę ,poezje.Na górskich szlakach odnajduje spokój i harmonię.Odkrywam świat za pomocą teatru, tańca ,muzyki.Przyjemność sprawia mi pływanie, jazda na rowerze oraz spacer w gronie  najbliższych.,,Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"(Jan Paweł II).


 Zuzanna SlowikZuzanna Słowik - pomoc nauczyciela

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika społeczno-opiekuńcza na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miałam okazję odbyć praktyki w szkołach podstawowych oraz w domach kultury. Podczas studiów zapoznałam się między innymi z metodami wychowania oraz prawidłowościami związanymi z rozwojem dziecka. Z kolei praktyki w różnych placówkach pozwoliły mi przyswoić różnego rodzaju formy pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.
Przez 4 lata pracowałam jako niania. Praca ta pozwoliła mi nabyć doświadczenie w opiece nad dziećmi oraz organizowania im czasu wolnego. Dzięki temu, że zajmowałam się dziećmi w różnym wieku, mogłam poznać w praktyce prawidłowości rozwoju dziecka na różnych etapach jego życia.

Praca z dziećmi zawsze sprawiała mi ogromną przyjemność, ale też codziennie dawała nowe wyzwania. Jestem osobą otwartą i empatyczną. Bardzo lubię wykonywać różnego rodzaju prace plastyczne. Uważam, że w wieku przedszkolnym bardzo ważny jest rozwój wyobraźni dziecka oraz nauka współpracy z innymi, poprzez zabawę. Dziecko jest dla mnie indywidualnością. Zawsze więc staram się odpowiednio dobierać działania wobec poszczególnych dzieci, aby każde z nich w naszym przedszkolu czuło się dobrze i z uśmiechem na twarzy przechodziło rano przez jego próg.


Linda Pakosz Gajewska

mgr Linda Pakosz-Gajewska – pomoc nauczyciela w grupie Mali Obserwatorzy

Jestem absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.
Przez ostatnie lata pracowałam z dziećmi w wieku od 6 miesięcy do 8 lat. To właśnie dzięki nim zapragnęłam pracować z dziećmi zawodowo i rozwijać się w tym kierunku.
Dzieci lubią, gdy traktuje się je poważnie, dlatego uważam, że najważniejszymi rzeczami w pracy z nimi są: nauka samodzielności i pozwalanie im na bycie sobą. Staram się kierować słowami Marii Montessori, że każda niepotrzebna pomoc jest przeszkodą dla rozwoju oraz ideą Janusza Korczaka, że wychowawca powinien kształtować, nie ugniatać; uczyć, nie dyktować. Moją pasją jest literatura, a miłością do książek chętnie dzielę się ze swoimi podopiecznymi.
Za cel stawiam sobie, by dzieci w naszym żłobku czuły się bezpieczne, pewne siebie, samodzielne i szczęśliwe, bo, jak powiedziała M. Montessori: Dziecko, które naprawdę pokochało swoje otoczenie i wszystkie żyjące stworzenia, które odkryło radość i entuzjazm w pracy, daje nam powód, by mieć nadzieję… nadzieję na pokój w przyszłości.

 


Agnieszka JagielskaAgnieszka Jagielska - logopeda

Jestem osobą cierpliwą, dla której praca z dzieckiem jest ciągłym wyzwaniem. Praca logopedy jest zawodem kreatywnym i wymaga ciągłego doskonalenia się, w związku z tym stale podnoszę swoje kwalifikacje na szkoleniach i kursach. Obecnie jestem w trakcie studiów kwalifikacyjnych podyplomowych dla logopedów na Uniwersytecie Jagiellońskim o kierunku Neurologopedia z elementami audiologii i foniatrii. Bliskie jest mi holistyczne podejście do pacjenta, dlatego istotna jest dla mnie współpraca ze specjalistami, którzy w dużym stopniu przyczyniają się do efektywności terapii logopedycznej. Każdy dzień wypełnia mi praca z dziećmi w moim Gabinecie Logopedycznym Pan Maluśkiewicz. Uwielbiam kontakt z dziećmi i dynamiczną pracę - terapia wymaga mnóstwa energii, ciągle stawia nowe wyzwania, zmusza do poszukiwań. Każdy sukces moich pacjentów daje mi ogromną radość i satysfakcję.


Malgorzata Dyba

Małgorzata Dyba - opiekunka w żłobku – grupa Mali Obserwatorzy


Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika, specjalność pedagogika resocjalizacyjna i sądowa. Obecnie jestem w trakcie studiów magisterskich w specjalności pedagogika resocjalizacyjna i profilaktyka społeczna na Wydziale Humanistyczno-Pedagogicznym Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach. Odbyłam praktykę w placówkach oświatowych.  Zamierzam poszerzać swoją wiedzę na studiach podyplomowych z zakresu  edukacji  przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz oligofrenopedagogiki.


Praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość i satysfakcje, a każdy dzień przynosi nowe doświadczenia. Najbardziej lubię ich szczerość, otwartość i ciekawość świata. Każdy ich postęp oraz uśmiech jest dla mnie motywacją do dalszego doskonalenia swoich umiejętności. W swojej pracy kieruje się dobrem dziecka oraz tym, by każde z nich czuło się bezpieczne i ważne. Jestem osobą ciepłą, odpowiedzialną, cierpliwą, kreatywną oraz pracowitą i lubiącą wyzwania.


Paulina KruchowskaPaulina Kruchowska - pracownik usług czystościowych