logo noe1 start button przedszkole button zlobek button kontakt button

  facebook icon

Kadra patrząca na świat oczami dziecka!

Państwa Dziećmi zaopiekuje się kreatywna i wykwalifikowana kadrą pedagogiczna. Pracę opiekunek wspierać będzie  pielęgniarka. Jej zadania to szczególne czuwanie nad prawidłowym rozwojem dzieci oraz działania związane z profilaktyką zdrowia.  Nasz zespół jest niewyczerpanym źródłem twórczej energii i zapału – z entuzjazmem będziemy wdrażać najnowsze metody pracy, gwarantując wychowanie i nauczanie na najwyższym poziomie. Poprzez zaspokajanie indywidualnych potrzeb i pobudzanie zainteresowań dzieciaczków, zapewnimy im profesjonalną opiekę edukacyjną i wychowawczą. Działamy z pasją i całkowicie poświęcamy się temu, co robimy. Wśród Naszej kadry znajdą się także osoby z wykształceniem logopedycznym, które codziennie będą doskonaliły aparat mowy Naszych Przedszkolaków dzięki zajęciom profilaktycznym, konsultując z rodzicami zauważone nieprawidłowości. Zaś psycholog skupi się na warsztatach rozwojowych, wspierając kadrę pedagogiczną poradami, a także udzielając Rodzicom pomocy w rozwiązywaniu indywidualnych problemów wychowawczych.

 

Anna Tekiei DyrektorMgr Anna Tekieli - Dyrektor placówki

Jestem osobą żywiołową, spontaniczną i niezwykle kreatywną. Kocham dzieci ,a praca z nimi jest dla mnie ogromnym wyzwaniem, ale  przede wszystkim wielką radością. Przez kilka lat pracowałam jako nauczyciel w krakowskich szkołach i przedszkolach.Wykształcenie pedagogiczne zdobyłam na Akademii Pedagogicznej ,gdzie uzyskałam dyplom nauczyciela Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. Od najmłodszych lat poznawałam tajemnice świata muzyki, śpiewu i gry na instrumentach. Ukończyłam Szkołę Muzyczną I i II stopnia oraz Studium Wokalno-Aktorskie. Wiedzę z zakresu zarządzania i organizacji ugruntowałam na Podyplomowych Studiach z zakresu Zarządzania i kierowania placówkami oświatowymi. Ponieważ człowiek całe życie się uczy,  stara się podnosić swoje kwalifikacje ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu Terapii Pedagogicznej. Moje motto przewodnie w pracy z dziećmi to słowa Janusza Korczaka:
  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.


 Izabela Kojm

Mgr Izabela Etmanowicz - Zastępca dyrektora - nauczyciel wychowawca - grupa Mali Odkrywcy

Wyszktałcenie:

Ukończone studia licencjackie na kierunku pedagogika obronna i bezpieczeństwo publiczne na Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno – Pedagogicznej w Łowiczu. Ukończone studia podyplomowe na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z logoterapią na Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno – Pedagogicznej w Łowiczu. Ukończone studia magisterskie na kierunku edukacja integracyjna i włączająca na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Ukończony kurs kwalifikacyjny na kierunku organizacja i zarządzanie oświatą  w Krakowskim Instytucie Rozwoju Edukacji.

O sobie:

Praca z dziećmi jest moją pasją, która daje mi satysfakcję oraz uśmiech na twarzy.
Na co dzień staram się być osobą odpowiedzialną i zdyscyplinowaną, ale jednocześnie otwartą i pełną energii. Ważna jest dla mnie szczerość, lojalność i poczucie humoru. Uważam, że największym darem jaki możemy ofiarować dziecku jest czas- to dzięki temu dziecko czuje się wysłuchane, zrozumiane oraz wspierane na każdym etapie swojego życia. Mottem mojej pracy są słowa Konfucjusza:
„Powiedz mi, a zapomnę.
  Pokaż mi, a zapamiętam.
  Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

Interesuję się szeroko pojętą pracą twórczą, różnymi formami plastycznymi i technicznymi oraz psychologią. Wolne chwile spędzam w gronie najbliższych, najczęściej w domowym zaciszu lub na łonie natury. Dodatkowo lubię przeczytać dobrą książkę, obejrzeć interesujący film bądź poeksperymentować w kuchni.


Anna Garamgr Anna Gara - asystent nauczyciela - grupa Mali Odkrywcy

Ukończyłam studia na kierunku pedagogika społeczno- opiekuńcza oraz pedagogika specjalna na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Okres studiowania dał mi możliwość rozwoju osobowości, zdobycia odpowiedniej wiedzy
i kwalifikacji, które mogłam poszerzyć na licznych praktykach
i wolontariatach . Wolantariat który odbyłam w Maltańskim Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie  gdzie pracowałam z dziećmi
z autyzmem uwrażliwił mnie ponadto na cierpienie innych, a także nauczył cierpliwości i empatii, co jest niezwykle ważne w czasie pracy z dziećmi. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcje
i poczucie spełnienia zawodowego, dlatego najcenniejszą dla mnie nagrodą jest ich uśmiech.
Paulo Coelho napisał "Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu,
być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie". Dlatego wspaniałe w tej pracy jest to, że nie tylko dzieci mogą zdobywać nową wiedzę, my także możemy się od Nich wiele nauczyć.


Barbara WojciechowskaBarbara Wojciechowska - opiekunka w żłobku - grupa Mali Odkrywcy

Jestem absolwentką Policealnej Szkoły na kierunku opiekunka dziecięca.Jako ciocia wychowawczyni jestem osobą uśmiechniętą,pogodną i wrażliwą na potrzeby dzieci.Doświadczenie,sporą wiedzę w wychowaniu i edukacji zdobyłam podczas pracy jako niania oraz pracując w placówkach przedszkolnych i żłobkach.Praca z małymi dziećmi daje mi wiele satysfakcji a nagrodą jest uśmiechnięta buzia dziecka.Łatwo nawiązuje kontakt z maluchami przez cierpliwość ,szacunek,wyrozumiałość, życzliwość.Posiadam zdolności muzyczne.Każdy dzień stawia nowe wyzwania a dzieci uczą łagodności i fantazji.,,dziecko jest chodzącym cudem,jedynym, wyjątkowym, niezastąpionym".Z pracy czerpie ogromne zadowolenie dzięki atmosferze ciepła i swobody.Spełniona rola wychowawcza to udane życie mojego dorosłego syna.Lubię spędzać czas czytając prozę ,poezje.Na górskich szlakach odnajduje spokój i harmonię.Odkrywam świat za pomocą teatru, tańca ,muzyki.Przyjemność sprawia mi pływanie, jazda na rowerze oraz spacer w gronie  najbliższych.,,Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"(Jan Paweł II).


  aldona krawiec

mgr Aldona Krawiec - wychowawca i logopeda grupa - Mali Obserwatorzy

 Studia magisterskie, kierunek pedagogika społeczno-opiekuńcza ukończonyłam na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Naukowej. Studia licencjackie, kierunek pedagogika opiekuńczno-wychowawcza ukończyłam na Wyższej Szkole im. Bogdana Jańskiego w Krakowie. Liczne zainteresowania sprawiły, że podjęłam dodatkowe studia podyplomowe w zakresie socjoterapii na Uniwersytecie Pedagogicznym oraz logopedię na Akademii Krakowskiej. Certyfikowany diagnosta metodą KORP.

Doświadczenie swoje zdobywała w placówkach opiekuńczych i adopcyjnych wykonując pracę wolontariusza z rodzinami zastępczymi i będąc opiekunem na koloniach organizowanych przez Dzieło Pomocy Dzieciom. Już kolejny rok pracy z dziećmi a ja mam wrażenie, że uczę się od nich jeszcze więcej. W pracy z dzieckiem kieruję się doświadczeniem, pasją i empatią. Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać – Ludwig Pasteur. W życiu prywatnym staram cieszyć się z małych rzeczy. Lubię czytać, tańczyć salsę i poezję Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej. Radość sprawia mi gotowanie i odkrywanie nowych miejsc podczas podróży tych małych i tych dużych.

 


Krystyna Mazurkiewicz

Mgr Krystyna Mazurkiewicz - asystent nauczyciela - grupa Mali Obserwatorzy

Jestem absolwentką studiów magisterskich na Akademii Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie na kierunku historia oraz studiów podyplomowych z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Wyższej Szkole im. Bogdana Jańskiego w Krakowie.

Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i satysfakcji, szczególnie, gdy jestem świadkiem ich rozwoju. Staram się każdego dnia dawać dzieciom dużo ciepła i uśmiechu, aby czas spędzony bez Mamy i Taty był dla nich jak najbardziej przyjemy.

Zamiłowaniem do czytania książek, próbuję zarazić najmłodszych. Dlatego bliskie są mi słowa  Astrid Lindgren - „Dzieci czynią cuda gdy czytają.
Dlatego potrzebują książek”.

 


Malwina KokoszkaMalwina Kokoszka - pracownik usług czystościowych